გაკვეთილის
მთავარი გეგმა
|
აგვიყოლია
სიყრმიდანვე ჩვენ ქართლის ბედმა.ნ.ბარათაშვილის პოემა
ბედი ქართლისა
|
||
მასწავლებლის სახელი.გვარი
|
მადონა ხვედელიანი
|
||
სწავ
|
კლასი
|
||
მოსწავლეთა პროფილი
|
7 მოსწავლე არ ესაჭიროებათ დახმრება.
|
||
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მსჯელობს იმის შესახებთუ რა იყოკონკრეტულ ნაწარმოებში
მისთვის მისაღები და რა მიუღებელი.მოსწავლეები შეძლებენგანასხვაონ ავტორუსეული შეფასება.კამათის დროს მოსწავლეები მიმართავს
შესაბამის ტექნიკას და იცავს სამეტყველო
ქცევის ეთიკურ ნორმებს.
|
||
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებმა იციან.ბარათაშვილის ცოდნა.
იციან ნაწარმოების თემა და იდეა.
|
||
შეფასების საგანი და პროცესები
|
შეფასება გავაკეთე
წინასწარშემუშავებულ გაკვეთილში ჩართულობის ზეპირი კომუნიკაციის საქმეებით.გამოვიყენე მიმდინარე
შეფასება. იხილეთ შეფასების რუბრიკა
|
||
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
9კლასი ავტორი ნ.მაღლაკელიძე ქართული ენა და ლიტერატურა ერთი კომპიუტერი პრორექტორი.
|
||
გაკვეთილის მსვლელობა
|
მისალმება კლასის ორგანიზება-3 წტ, გაკვეთილის პირველი
ფრაზა.გამოწვევა. კითხვა-პასუხი(გამოვიყენე სტრადეგია ,,გონებრივი იერიში,, რა ვ იცით ავტორის შესახებ 4წტ. აქტივობარა
მინდა დამატებით ვიცოდე?3წტ,
აქტივობა2მუშაობა მთელ კლასთან5წთ
1.პოემა იწყება მიმართვით.რატომ მიიჩნევს პოეტი კახელებს
ნამდვილ ქართველებად.
2პატარა კახად
რომელი მეფე მოიაზრება .3
3რას სთხოვს
მეფე ერეკლე შემოქმედს ბრძოლის დაქყების
წინ .
აქტივობა3დასამუშავებელ ტექსტისკომენტირებული კითხვა10წ
აქტივობა4ჯგუფური მუშაობა და პრეზენტაცია17წ.ჯგუფური
მუშაობის მიზანს შეადგენს გაკვეთილის პრობლემა და ანალიზი
1ჯგუფი ვის მხარესაა სიმართლე
ერეკლეს თუ ლეონიძის და სოფიოს მხარეს.
2ჯგუფი დღეს
არსებული რუსეთ-საქართველოს ურთიერთობა
აქტივობა
5 საშინაო დავალება 5წ .
შეფასება 2წ
|
გაკვეთილის დაგეგმა